Masszázs és testkezelések

Szalonunkban öt különféle stílusú masszázstípusból lehet választani:

  • csokoládés
  • lávaköves
  • wellness mézes
  • méregtelenítő mézes
  • gyógymasszázsok

Masszázsok

110 perces teljes testmasszázs a tökéletes ellazuláshoz, extra kényeztetés igazi csokival.

Garantáltan kalóriamentes! Igazi kényeztetés!

A csokimasszázs azon wellness-kezelések közé tartozik, ami nem csak a bőrünkre van jó hatással, hanem a lelkünkre is. Egy igazán mélyen relaxáló, lazító kezelés, melynek során test és lélek egyaránt megszabadulhat minden feszültségtől, esetleges fájdalomtól.

Az évszázadok óta afrozidiákumnak tartott csokoládé antioxidáns hatású, így gátolja a szervezet sejtjeinek károsodását, valamint az öregedést is lassítja. A csokimasszázs a leginkább endorfintermelő, lélekre ható kezelés. Segíti úgy a bőr, mint a test és a lélek harmonikus feltöltődését.

Tökéletes elmerülés a fizikális és mentális “jólétben”! A csoki hidratálja és tonizálja a bőrt, oldott ásványi anyag tartalma pedig bőrpuhító, revitalizáló hatású, Segít az optimálisan hidratált állapot elérésében, öregedéskésleltető, szépíti, kisimítja, feltölti, vitalizálja a bőrt, amit egyúttal bársonyosan simává tesz, pótolja a hiányzó ásványi anyagokat. Bőrszépítő, ápol, és persze a csoki fokozza az endorfintermelést, tehát szárnyalunk tőle.

A csokoládé masszázs javasolt:

  • száraz, érett, öregedő bőrre
  • narancsbőrre
  • stressz, idegesség
  • depresszió, rossz közérzet
  • fáradékonyság stb. esetén

Csokoládés masszázs kezelés célja:

  • Boldogság hormonok felszabadítása
  • A bőr megfiatalítása, regenerálása
  • Stresszoldás
  • Relaxálás

A kezelés egyéb pozitív hatásai:

  • A testi és lelki egyensúly megteremtése, egy igazi lélekre ható masszázs
  • A csokoládé hidratálja és feszesíti a bőrt, amit egyúttal bársonyosan simává tesz
  • Csökkenti a koleszterint
  • Pótolja a hiányzó ásványi anyagokat, miközben üdítően hat a lélekre
  • Jótékony hatással van a narancsbőr csökkentésére
  • Fokozza a nyirokkeringést
  • Méregtelenít
  • Energetizál

A kezelés menete:

  • A bőrfelület letisztítása
  • Csokoládés bőrradír használata
  • Csokoládés masszázskrémmel történő masszázs
  • Csokoládépakolás

A kezelés nem ajánlott:

Azoknak, akiknek ekcémás és gyulladásra hajlamos, problémás, aknés a bőrük!

A kezelés ajánlott azoknak, akik:

  • Egy különleges, exkluzív pihentető kikapcsolódásra vágynak.
  • A minden napi stressz oldására a csokoládéban rejlő energiát választják és mindezt „0” kalóriával!

90 perces lávaköves teljes testmasszázs aroma olajokkal

Egy igazán kényeztető kezelés, igazi különlegesség. Lágy, relaxációs zene mellett, a felmelegített lávakövek testünk energiavonalai és energiaközpontjai mentén lazítanak el, pihentetik érzékszerveinket. A masszázs feledteti a mindennapi gondokat, hozzájárul harmóniánk eléréséhez. Már az első alkalom után is úgy érzi az ember, mintha újjászületett volna.
A kezelés egy speciális masszázstechnikára épül. A masszázs elemeiben megtalálható az energiaközpontúság, az akupresszúra és az aromaterápia egyes elemei.
A kézzel történő masszázs helyett vulkáni eredetű, sima bazaltköveket használok. A forró kövek gyógyító hatását már évezredekkel ezelőtt ismerte az orvoslás tudománya. A különböző méretű, sima lapos köveket 35-60 fokosra melegítem fel és egy speciális masszázstechnikával végzem a kezelés, melynek lényege, hogy a kezem helyett a kövekkel simítom a testet. A lávaköves masszázs jótékony hatása mellett, már az élmény maga is felemelő, mindemellett javítja a vérkeringést, enyhíti a fájdalmakat, feloldja az izommerevséget, felmelegíti a testet. Javítja a nyirokkeringést ezáltal gyorsítja az anyagcserét, és segíti a salaktalanítást, méregtelenítést. A szervezet diszharmóniáját eredményező energia blokkokat feloldja.
A masszázs egyöntetűen valódi testi, lelki, szellemi élményt nyújt, kiváló stressz oldó, életenergiával tölt fel, harmonizálja testünket, lelkünket.
A lávaköves masszázs speciális illóolajokkal történik, ezáltal kombinálva a masszázst és az aromaterápiát. Az illóolajok keverése egyénre szabottan történik, attól függően, hogy mit szeretnénk kezelni a masszázzsal. A lávaköves masszázs és az aromaterápia kombinációjának hatékonysága azon alapul, hogy a kövek sokáig megtartják magas hőmérsékletüket, ezáltal az illóolajok a felhevített bőrbe sokkal könnyebben és sokkal mélyebbre hatolnak.

A kezelés menete:
A teljes testet masszázst magában foglaló kezelés 90 perc. Az aroma terápiás olajokat közösen választjuk ki a kívánt hatás elérése érdekében. Az Andokból származó bazalt kövek hőmérséklete minden esetben egyénre szabott, hiszen mindenkinek más a hőérzete, tehát a hőfok 35-60 celsius fok között változik.
A kezelést hason fekve kezdjük a lábak masszírozásával, majd a masszázst a háton és a karokon folytatom. Majd a vendég megfordul és felhelyezem a 7 fő csakrához tartozó fél-drága köveket a csakrapontokra, illetve a lábujjak közé, a szemre és a két tenyérbe. Az éppen nem kezelt területeket puha takaróval fedem be. Ezután következik a láb elölről történő masszázsa.

A kezelés nem ajánlott:
A terápia erőteljes hatása miatt, van néhány eset, amikor nem ajánlott a lávaköves masszázs, vagy legalább szakorvos véleménye szükséges előtte. Többek között légzésproblémák és tüdőbetegségek esetén, az aromaterápia esetleges mellékhatásai miatt. A felhevített lávakövek miatt mindenképpen kérjünk véleményt szív és érrendszeri panaszok, valamint magas vérnyomás esetén. Továbbá, nem ajánlott menstruáció és terhesség ideje alatt. A magas hőmérséklet miatt különböző gyulladásos betegségek mellett is lehetnek mellékhatásai a masszázsnak.

A kezelés ajánlott:
A lávaköves masszázs mindenkinek ajánlott, aki nem tartozik a fenti kategóriák valamelyikébe, vagy külön az orvos nem tiltotta el tőle. A masszázs célja nem a gyógyítás, elsősorban életenergiával tölt fel, harmonizálja a testet és a lelket, kiváló stressz oldó hatása van. Pozitív hatásai leginkább a vérkeringésben érzékelhetők. Javítja a nyirokkeringést is, ezáltal meggyorsítja a méregtelenítő folyamatokat. A masszázsnak köszönhetően fellazítja az izmokat. Mivel a nagyobb kövek az energia központok mentén kerülnek elhelyezésre, ezért az energiaáramlásokat elsimítja, a blokkokat feloldja. A lávaköves masszázs az egészséges ember számára is hatékony felüdülést nyújt, megújítja a testet és a lelket egyaránt.

Kb. 80 perc, melynek során a végtagok és a teljes hát, derék, nyak-vállöv masszírozását végezzük! A rendkívül jó minőségi kategóriájú mézzel történő testkezelés során a mézben található ásványi anyagok, vitaminok és nyomelemek táplálják, feltöltik és bársonyossá varázsolják a bőrfelületet.

A méz gyógyító erejét hasznosító módszer ápolja, tisztítja, és méregteleníti a bőrt és a kötőszöveteket.

A masszázs mente:

  • Joghurtos – Himalaya sós bőrradírozással kezdünk, mely felfrissíti a bőrt és eltávolítja az elhalt hámsejteket.
  • A masszázs mézzel kevert anyagokkal történik, itt a klasszikus svédmasszázs nyugtató és lazító fogásai használatosak, hogy a krém és a méz hatóanyagai még jobb felszívódást eredményezzenek és a bőr szép selymessé és puhává tegyék.

Hatásai:

  • vitalizálja és méregteleníti a bőrt
  • optimalizálja a bőr vízháztartását
  • idegrendszeri nyugtató hatás
  • csökkenti a fáradtságot és a stresszt
  • fokozza a szervezet anyagcseréjét
  • puhává és bársonyossá varázsolja a bőrt

Kb.15 perc, kúraszerűen javasolt

A méz immunerősítő hatása jól ismert, de ízületi, reumatikus panaszokra is jól alkalmazható. Jó gyulladáscsökkentő, és fejfájás csillapító, migrénes fejfájásoknál is hatásos, valamint kiszedi a nyaki és egyéb helyeken lévő meszesedéseket. Nem új keletű eljárás, mert már több száz éve alkalmazza a tibeti és az orosz népi gyógyászat.

A tibeti masszázs tehát inkább csak elnevezésében masszázs, nincsenek klasszikus simító, gyúró vagy ütögető mozdulatok, a módszer a méz, gyógyító erejére támaszkodik, így a kézzel felkent anyagnak kiemelt szerepe van, a technika a vákuum reakcióra épül.

A MÉZES MASSZÁZS menete:

A mézet felkenjük a páciens testére és speciális ütögető, paskoló mozdulatokkal jellegzetes vákuumhatást létesítünk. Így mélyen a bőrbe dolgozzuk a mézet, miközben egyre mélyebb rétegekből hozzuk a felszínre a salakanyagokat. A masszőr rányomja kezét a mézes bőrfelületre, majd kezeit megemelve a bőrt is felemeli. A folyamat közben erős vákuumhatás keletkezik. A vérbőség fokozódik, a pórusok kitágulnak. Ez általános reakció, minden masszázsnál bekövetkezik, de itt a méz értékes tápanyagai könnyen beszivárognak a bőr felső és mélyebb rétegeibe. A méznek rendkívül jó méregtelenítő hatása van, más gyógyító kúrák is alkalmazzák, sőt egyszerű fogyasztásával is sokat tehetünk egészségünkért. A méz mélyre jut, a felhalmozódott salakanyagok pedig a vákuumhatás következtében a bőrön keresztül a felszínre kerülnek, ekkor a méz színe teljesen megváltozik. Ezt az adagot alaposan eltávolítjuk a bőrről, és felteszünk még egy újabb adagot és folytatódik a kezelés, miközben a méz rendkívül értékes hatóanyagai felszívódnak a bőrön keresztül

A méz szinte az összes ásványi anyagot tartalmazza, amely az emberi szervezet működéséhez szükséges. A vérben kimutatható 24 elem közül 22 megtalálható benne. Megtalálható benne sokféle vitamin – magas a B1, B2, B6, C-vitamin és folsav tartalma. több mint harmincféle ásványi anyag, például kálium, magnézium, vas és fehérjék, valamint a méhek által előállított enzim, az inhibin, mely tartósítja a mézet. Antibakteriális hatása miatt kiváló sebgyógyító, nagyon erős bőrápoló is, magas nedvességtartalma gazdagon pótolja a szervezet elvesztett vízkészletét. Tartalmaz még természetes antioxidánsokat és antibiotikumokat. A méz 80 %-a szőlő- és gyümölcscukorból áll, így erős energiapótló.

A MÉZES MASSZÁZS hatásai:

  • erős salaktalanító hatású
  • javítja a bőr rugalmasságát
  • kezelés után azonnal érezhető, hogy javult a bőr tónusa, megfiatalodik, megszépül a kezelt bőrfelület, puhává, simává, feszessé válik
  • serkenti az adott testrészt, fokozza vérkeringést, a sejtek anyagcsere-folyamatait
  • tisztítja, méregteleníti az egész testet
  • a test teljesítményének növekedése
  • általános állapotjavulás
  • méregtelenítő-salaktalanító hatás
  • oldja a feszültségeket
  • fájdalomcsillapító és immunerősítő is
  • antibakteriális hatású, kiváló  sebgyógyógyítót
  • segít harmonizálni az energetikai egyensúlyt
  • olykor kellemes élményt ad, néha frissítő
  • megszünteti a nyak- és vállfájdalmakat
  • megszűnteti a visszatérő emésztési zavarokat
  • megszünteti a légzési gondokat
  • segít a krónikus kimerültségben szenvedőknek és a fejfájással küszködőknek

A MÉZES MASSZÁZS javallatai:

  • organikus betegségeknél
  • szervek funkcionális zavarainál
  • neuralgiáknál
  • kiváló előkészítő kezelés, napozás és nyaralás előtt
  • nyak, váll- és hátfájdalmak
  • visszatérő fertőzések
  • emésztési zavarok
  • hólyagbántalmak
  • krónikus kimerültség
  • depresszió
  • krónikus fejfájás, migrén
  • gerincbántalmak
  • reumatikus panaszok
  • ízületi problémák esetén

A MÉZES MASSZÁZS ellenjavallatai:

  • szőrös testen/testrészen nem alkalmazható!
  • mézallergia!!!
  • sérv, nyílt sebek
  • bőrproblémák, ekcéma
  • sötét, nagy anyajegyek
  • heveny ízületi (akut artritis, stb…) és egyéb gyulladások
  • lázas betegség
  • fertőzéses bőrelváltozások
  • mélyvénás trombózis
  • visszérgyulladás (varikositas és visszeres csomók)
  • fokozott vérzékenységgel járó betegség
  • menstruáció első két napján
  • rosszindulatú-daganatos betegeknél
  • hámsérülések esetén
  • friss műtétek után
  • közvetlenül a traumás behatások után.
  • stroke esetén.
  • labilis pszichés állapotnál.
  • terhesség esetén

A gyógymasszázsközvetlen és közvetett pozitív hatással is bír, fokozza a szövetekben a nyirok- és vénás visszaáramlást, ezáltal felgyorsítja a salakanyagok kiürülését a szervezetből, melynek eredményként javul a szövetek, izmok vérellátása a problémás, nem teljesen megfelelően működő testrészekben. Az egész szervezetre jótékony hatással van, rendszeres kezelés esetén megszűnhetnek krónikus ízületi és belgyógyászati problémák, de az általános közérzetet is jobbá teszi.

Miben más, mint a sima masszázs?

A gyógymasszázs abban különbözik a többi masszázstól, hogy a kezelés orvos által előírt, mindazonáltal nem maga az orvos, hanem gyógymasszőr vagy gyógytornász végzi gyógyító, rehabilitációs céllal, többnyire a megbetegedett testrészen. A gyógymasszázs technikáját tekintve mozgásszervi panaszokesetében többnyire svéd masszázst jelent, vagy lehet reflexzóna masszázs, azaz kötőszöveti, szegment masszázs (belgyógyászati panaszokra, kisugárzó fájdalomra, miután a belső szervi funkciózavar az adott szervnek megfelelő bőr, izom, kötőszövet területre vetül ki) és perioszteális (csonthártya) masszázs is, valamint a speciális kézi nyirokmasszázs lymphoödémás panaszokra. Hátrányuk, hogy a svédmasszázzsal ellentétben ezek a masszázsformák nem mindig kellemesek.

A kínai és indiai orvostudomány részben a meridián rendszerek teóriáján alapul. A meridiánok összekötik a test belsejét a külsővel, a felső testrészeket az alsóval, összekapcsolják a belső szerveket, így lehetővé teszik az energiaáramlást. Részletesebben erről az alábbi cikkünkben olvashatnak!

Leginkább olajok, krémek nélkül végzik, púderrel vagy anélkül, amennyiben az orvos nem írta elő kifejezetten valamilyen speciális gyógykrém alkalmazását. Ilyen esetben a leggyakoribb gyógyhatású kenőanyag az árnika, borsmenta, feketenadálytő, körömvirág, levendula és rozmaring-krém, de alkalmazzák még az alkoholos svédfűt és az ecetes vizet is.

Számos masszázzsal ellentétben nem egyórásak a kezelések, időtartamuk és gyakoriságuk a panaszok erősségétől függ, a teljes masszázs is csak 35-40 perces, a részmasszázs is a leggyakrabban mindössze 10-15 perces, sok esetben további gyógykezelésekkel (torna, fizikoterápia, gyógyvíz) együtt rendeli el az orvos és általában rendelőintézetekben, gyógyfürdőkben lehet igénybe venni.

Mitől jó?

A panaszok enyhítése mellett ellazítja az izmokat, csökkenti a stresszt, serkenti az anyagcserét és a vérkeringést, így azimmunrendszerműködésére is jótékony hatással van. Hatékony a stresszből eredő vállfájás,fejfájásés nyaki húzódás kezelésére, valamint a hát- és lábfájás, baleseti sérülés, műtét utáni izomsérülések, egyéb izomhúzódás, -görcs és -láz kezelésére.

A masszázs ellazítja az izmokat, csökkenti a stresszt és az immunrendszerre is jótékony hatású

A speciális mechanikus ingerek által nem csak fokozza az agyban az endorfin termelődését, hanem gátolja a fájdalomingerek agyba jutását is, így fájdalomcsillapítók nélkül enyhít a kínokon. A fogásokat tekintve legfőképpen a simítás, dörzsölés, gyúrás és vibrációs módszereket alkalmazza. Míg a simítás a bemelegítésre szolgál, a dörzsölés már a vérkeringésre hat, az izmok és inak megdolgozásával, melynek eredményeként az ízületi lerakódások feloldódnak. A gyúrás kiegyensúlyozza az izomtónust, az izomfeszültségek csökkenése pedig az egész testre pozitívan hat.

A gyógymasszázs kifejezetten orvosi engedélyhez kötött bizonyos krónikus betegségek esetén, ilyen a szívbetegség, magas vérnyomás, epilepszia, cukorbetegség, nőgyógyászati rendellenesség, csontritkulás, idegbecsípődés, neurológiai zavarok. A daganatos betegeknél pedig különösen óvatosnak kell lenni!

Milyen a jó masszőr?

A gyógymasszázs alapvető szabálya, hogy a gyógymasszőr nem okozhat kifejezett fájdalmat, a fájdalmas gócpontoknál csak felszíni masszázst nyújthat és mindig a nyirokcsomók irányába végezheti mozdulatait. Ha gyógymasszázst rendel el az orvos, akkor általában javaslatot ad általa ismert és bevált szakemberekre, de ha magunk keresünk gyógymasszőrt, akkor képzett és leinformálható szakembert válasszunk.

A masszázs, mint a sport, rendszeresen kell eljárni. Fontos, hogy a kezelést követően bő folyadékot igyunk. Arról se feledkezzünk meg, hogy jól szellőztethető, optimális hőmérsékletű helyiségben legyen a kezelőpad.

Testkezelések

Az AE50826-os készülék a vákuummasszázs szervezetre gyakorolt kedvező hatásait alkalmazza a nem kívánatos zsírpárnák csökkentéséhez és a lerakódott salakanyagok eltávolításához. Az eszközzel végezhető “hullámmasszázs” terápiával többszörösére fokozhatjuk a nyirokáramlást, ezáltal a a sejtközötti térben felhalmozódó salakanyagok kiválasztó szervrendszeren keresztül történő eltávolítását.

A bomlástermékek elszállításáért felelős nyirokfolyadék, nyirokerek és nyirokcsomók megfelelő működése nélkülözhetetlen az emberi szervezet egészséges működéséhez. A nyirokerek, mint egy háló szövik be az egész testet közvetlenül a bőr alatt, azzal kölcsönhatásban. Ezért van az, hogy a bőrön végzett masszázzsal a természetes módon percenkén 3 centimétert előrehaladó nyirokfonyadék áramlási sebességét többszörösére is fokozhatjuk.

A vákuum kedvezően hat a kötőszöveti rostokra is, melynek hatására a bőr feszessége javul.

Vákuummasszázs (nyomásterápia) hatásai:

  • Nyirokáramlás élénkítése
  • Helyi vérellátás serkentése
  • Bőr alatti kötőszövet oxigénellátásának élénkítése
  • Anyagcsere élénkítés, sejtek tápanyag és oxigén ellátásának növelése
  • A bőr saját védekező mechanizmusaink stimulációja
  • Reflexstimuláció a Head zónákon keresztül
  • Zsírdepók mobilizálása
  • Cellulit kezelés
  • Bőrfeszesítés